Shkodra përkujton 4 dëshmorët e 1991-shit, 3 ditë më parë u vra kryetari i shoqatës '2 Prilli'

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 02-04-2019 Shkodra përkujton 4 dëshmorët e 1991-shit, 3 ditë më parë u vra kryetari i shoqatës '2 Prilli'

Sot janë përkujtuar në Shkodër katër dëshmorët e rënë në 2 prill të vitit 1991 ku mbetën të vrarë Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka.

Në ceremoninë përkujtimore, ishte i pranishëm kreu i PD, Lulzim Basha, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, familjarë të të ndjerëve dhe përfaqësues të shoqatës "2 Prilli".

Ceremonia nisi me vendosjen e kurorave me lule në Memorialin e 2 Prillit 1991.

Në ceremoninë përkujtimore mungoi kryetari i shoqatës 2 Prilli Brahim Bilali, i cilu u vra tre ditë më parë në një atentat së bashku më vëllain e tij Astrit Bilali afër banesave të tyre në lagjen Kiras.

5ca31e271205dbasha voltana ok.jpg

5ca31e57b94a2arben broci.jpg

 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090081691741943
array(1) { ["section"]=> string(98) "shkodra-perkujton-4-deshmoret-e-1991-shit-3-dite-me-pare-u-vra-kryetari-i-shoqates-2-prilli-158854" }