'Shkodra si Zimbabve', Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: By-passi ka mbetur peng i qeverisë suaj për 7 vite

Publikuar tek: politike, më 20:59 19-09-2020 'Shkodra si Zimbabve', Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: By-passi ka mbetur peng i qeverisë suaj për 7 vite Voltana Ademi

Kryebashkiakja demokrate Voltana Ademi, i është përgjigjur nga Shkodra kryeministrit Rama, i cili rreth 9 ditë më parë tha gjatë një inspektimi atje se Ademi duhet të shohë plehrat në hyrje të qytetit që janë bërë si në Zimbabve.

Ajo tha se by-pass i Shkodrës ka mbetur peng i qeverisë Rama, pasi prej 7 vitesh nuk janë dhënë dëmshpërblimet.

"Imagjinoni jemi në vitin 2020, 7 vite me vonesë. Pjesa që lidhet me shpronësimin pa diskutim që qeveria mban përgjegjësinë kryesore. Një ndër problemet që ne kemi pas adresuar në vitin 2016 në një shkresë drejtuar ARRSH-së ka qenë pikërisht përfshirja e të gjithë atyre që kanë pronat e veta edhe do të duhet të shpronësohen. Ne do të bëjmë verifikimet përkatëse, por ajo që mbetet për t'u thënë është që institucionet, që shteti duhet të punojë me ritëm, edhe koha përbën atë korrupsionin e vet", tha Ademi.

Lexo edhe: Rama thumbon Voltana Ademin nga Shkodra: S'dua të bëj polemika me të, por është e pamundur, të provojë një herë se syri i saj...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010207891464233
array(1) { ["section"]=> string(110) "shkodra-si-zimbabve-voltana-ademi-i-pergjigjet-rames-by-passi-ka-mbetur-peng-i-qeverise-suaj-per-7-vite-220968" }