Shkoi 3 minuta me vonesë në mbledhje, ministri bën gjestin e papritur

Publikuar tek: bota, më 15:34 22-02-2019 Shkoi 3 minuta me vonesë në mbledhje, ministri bën gjestin e papritur

Kur bëhet fjalë për personat me shumë influencë në botë, gjithçka prej tyre është e pritshme.

Rasti i fundit vjen nga Japonia, ku ministri Yoshitaka Sakurada ka kërkuar falje publike pasi shkoi 3 minuta me vonesë në një takim parlamentar

Ai u detyrua të kërkonte falje pasi opozita e akuzoi se vonesa e tij 3 minutëshe tregon mosrespektim ndaj zyrës.

Kjo nuk është hera e parë, kur Sakurada është në qendër të vëmendjes, pasi dhe herë të tjera ministri është komentuar. 

Si në vitin 2016, kur quajti 'prostituta profesionale' gratë që ishin abuzuar seksualisht gjatë luftës së Japonisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013619899749756
array(1) { ["section"]=> string(75) "shkoi-3-minuta-me-vonese-ne-mbledhje-ministri-ben-gjestin-e-papritur-153814" }