Shkoi për të peshkuar, por nuk u kthye më, xhaxhai i 32-vjeçarit me lot në sy: Thirrje Edi Ramës, bëj të pamundurën, ai ka dy prindër të varfër…(E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 29-11-2020 Shkoi për të peshkuar, por nuk u kthye më, xhaxhai i 32-vjeçarit me lot në sy: Thirrje Edi Ramës, bëj të pamundurën, ai ka dy prindër të varfër…(E PLOTË)

Vijojnë kërkimet për trupin e 32-vjeçarit, Silvi Prifti i cili është zhdukur një ditë më parë.

32-vjeçari kishte dalë me shokët për të peshkuar oktopodë me pushkë deti, por nuk u kthe më në banesë.

Për ngjarjen e rëndë ka folur edhe xhaxhai i 32-vjeçarit i cili nuk i ka mbajtur dot lotët.

Xhaxhai i tij Petrit Prifti është shprehur se Silvi dinte not mirë, pasi vinte nga një familje peshkatarësh. Ai i ka bërë thirrje Edi Rama që ta ndihmojë për të gjetur nipin, duke shtuar se i riu vinte nga një familje e varfër dhe me probleme.

“I bëj thirrje Edi Ramës, nipi i shokut të babit të Edi Ramës është në det. Bëj të pamundurën që të gjesh trupin. Edhe dje kishte kërkime por ishte e pamundur prej natës. Ne e dimë sesi rrimë në këmbë. Ka dy prindër të varfër, nuk mundem më. Deti është aq sa i bukur dhe i vështirë. Unë kam gjetur njerëz vetë” tha ai për ‘abcneës’.

Sakaq, Pulimbarët dhe Forcat Detare janë duke kërkuar në Currila-Kallm për të gjetur të riun.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHTË/ Ishte negativizuar nga Covid-19, ndërron jetë papritur mjeku nga Kavaja Hidajet Deda
Përplasja me armë zjarri në Elbasan, dalin para Gjykatës tre të arrestuarit mes tyre dhe 'Vis Korçari' »
Article Logic
Execution time: 0.012638092041016
array(1) { ["section"]=> string(152) "shkoi-per-te-peshkuar-por-nuk-u-thye-me-xhaxhai-i-32-vjecarit-me-lot-ne-sy-thirrje-edi-rames-bej-te-pamunduren-ai-ka-dy-prinder-te-varfer-e-plote-229511" }