Shkolla e Magjistraturës / Manjani: Perparësi për studentët me medalje ari dhe ata që kanë mbaruar jashtë vendit

Publikuar tek: politike, më 15:13 18-02-2016 Shkolla e Magjistraturës / Manjani: Perparësi për studentët me medalje ari dhe ata që kanë mbaruar jashtë vendit

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka propozuar ndryshime për Shkollën e Magjistraturës duke i dhënë perparësi studentëve me medalje ari dhe ata që kanë mbaruar jashtë vendit. 

Ai ka propozuar hapjen e kuotave si edhe t’iu jepet përparësi studentëve me medalje ari dhe studentëve të cilët kanë mbaruar studimet jashtë vendit.

Manjani ka thënë se do të nisë rivlerësimi i gjyqtarëve, ndërsa Magjistratura duhet të trajnojë gjyqtarët dhe prokurorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088431835174561
array(1) { ["section"]=> string(115) "shkolla-e-magjistratures-manjani-perparesi-per-studentet-me-medalje-ari-dhe-ata-qe-kane-mbaruar-jashte-vendit-32920" }