Shkollat e Elbasanit kthehen në vatra Covid-19, infektohet mësuesja e gjimnazit ‘Kostandin Kristoforidhi’

Publikuar tek: aktualitet, më 21:44 30-10-2020 Shkollat e Elbasanit kthehen në vatra Covid-19, infektohet mësuesja e gjimnazit ‘Kostandin Kristoforidhi’ Foto-ilustruese

Tjetër infektim me Covid-19 në radhët e mësuesve në Elbasan.  

Bëhet fjalë për një mësuese në gjimnazin “Kostandin Kristoforidhi”, e cila ka rezultuar pozitive në testin e kryer së fundmi, për tu vetë-izoluar. 

Numri i mësuesve aktiv me koronavirus në qytetin e Elbasanit ka arritur 22, duke e bërë tepër kritike situatën. Gjithashtu, mësohet se pozitiv me Covid-19 kanë rezultuar edhe katër nxënës.

Përkatësisht, 1 në shkollën 9-vjeçare në njësinë Administrative Gjergjan, një në Gjimnazin “Daskal Todri”, një në Gjimnazin “Kostandin Kristoforidhi”, dhe një në Gjimnazin “Vasil Kamami”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘I padenjë’, Salianji sulmon Lleshaj: Policët nuk të meritojnë ty si ministër
‘Ke marrë porosi në telefon të më ndërpresësh mua’, Meta përplaset me Arian Çanin: Po s’ke kohë për mua më thuaj të iki »
Article Logic
Execution time: 0.013746976852417
array(1) { ["section"]=> string(109) "shkollat-e-elbasanit-kthehen-ne-vatra-covid-19-infektohet-mesuesja-e-gjimnazit-kostandin-kristoforidhi-225851" }