Shkon me pushime me gruan, politikani proteston lakuriq, ja arsyeja

Publikuar tek: bota, më 09:06 13-08-2018 Shkon me pushime me gruan, politikani proteston lakuriq, ja arsyeja

Një politikan 71 vjeçar nga Norvegjia ka vendosur të protestojë në mënyrë të pazakontë kundër numrit të madh të krocierave që kalojnë në zonën ku ai bën pushimet me bashkëshorten e tij.

Svein Ingvald Opdal, politikan lokal i Partisë së Gjelbër në Norvegji hoqi rrobat teksa shikon anijet turistike.  Foton më pas e postoi në instagram. Për tv NRK tha se kishte bërë një veprim spontan më shumë për të qeshur

Ne mbërritëm në Olden mëngjesin e së mërkurës dhe pamë tre krocera. Më pas kuptuam se aty kishte mbi 11 mijë anije në total dhe nuk jam shumë i kënaqur me këto anije të mëdha"  shtoi ai.

Të dielën më pas numrit të anijeve turistike i ishin shtuar dhe dy të tjera dhe në këtë moment i kishte kërkuar të shoqes ti bënte një foto nudo.

Me mbishkrimin "protestoj" politikani postoi foton në instagram duke ngjallur shumë debat.

ppppp.jpg

 

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013024091720581
array(1) { ["section"]=> string(72) "shkon-me-pushime-me-gruan-politikani-proteston-lakuriq-ja-arsyeja-130943" }