Shkon në 10 numri i të vrarëve nga sulmi makabër në Londër, 3 prej tyre i ekzekutoi policia

Publikuar tek: bota, më 09:50 04-06-2017 Shkon në 10 numri i të vrarëve nga sulmi makabër në Londër, 3 prej tyre i ekzekutoi policia

Numri i të vdekurve ka shkuar në 10 ndërsa  48 të tjerë janë plagosur, pas sulmit terrorist në Londër. Nga viktimat, tre prej tyre u vranë nga  polica pasi dyshohen se janë autorët e sulmit.

Fillimisht një furgon i bardhë goditi këmbësorët në urën e Londrës në orën 23:00 të shtunën e mbrëmshme, pastaj tre burra dolën dhe therën njerëzit në një lokal pranë Borough Market.

Policia tha se të tre burrat mbanin veshur xhaketa me bomba të rreme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Minutat e tmerrit në Londër, të vdekur nëpër rrugë, njerëz të gjakosur e të shokuar, gjithë policia në këmbë (FOTOT)
Sulmet në zemër të Londrës, zbardhet dëshmia: Isha ballë për ballë me terroristin, me thikë në dorë më pa në sy »
Article Logic
Execution time: 0.011214017868042
array(1) { ["section"]=> string(96) "shkon-ne-10-numri-i-te-vrareve-nga-sulmi-makaber-ne-londer-3-prej-tyre-i-ekzekutoi-policia-81156" }