Shkon në 12 numri i viktimave nga sulmet në Turqi

Publikuar tek: bota, më 06:17 19-08-2016 Shkon në 12 numri i viktimave nga sulmet në Turqi

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe 219 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve me bombë në Turqi.

Nga hpërthimet në stacionet e policisë në Van dhe Elazig kanë lënë të vdekur katër policë dhe dy civilë. Ndërsa pesë ushtarë dhe një roje e fshatit kanë vdekur kur u sulmua një makinë në provincën Bitlis.

Zyrtarët turk kanë akuzuar grupin militant kurd PKK, për këto sulme, ndërkohë që komandanti i PKK ka kërcënuar se do të rrisë numrin e sulmeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetarja e CNN nuk i përmban dot emocionet teksa jep lajmin e 5 vjeçarit sirian
Përleshje e armatosur mes policisë dhe qytetarëve, humbin jetën 22 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011348962783813
array(1) { ["section"]=> string(55) "shkon-ne-12-numri-i-viktimave-nga-sulmet-ne-turqi-50175" }