Shkon në 131 numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, 5 viktima në 24 orë, mes tyre edhe një foshnje

Publikuar tek: rajon, më 16:42 30-05-2020 Shkon në 131 numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, 5 viktima në 24 orë, mes tyre edhe një foshnje Ilustruese

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 pacientë, mes tyre edhe një foshnje.

Bëhet me dije se peronat që kanë humbur jetën janë një 69 vjeçar, një 70 vjeç nga Struga, një 70 e një 47 vjeç të dy nga Shkupi dhe një foshnje e cila ishte dërguar  në Zvicër me kërkesë të prindërve ku ka humbur edhe jetën.

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 39 raste të reja me Covid-19.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 131 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 2.164 persona janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01130485534668
array(1) { ["section"]=> string(106) "shkon-ne-131-numri-i-viktimave-ne-maqedonine-e-veriut-5-viktima-ne-24-ore-mes-tyre-edhe-nje-foshnje-208424" }