Shkon në 207 numri i viktimave me COVID-19 në Greqi, mbi 3000 raste aktive

Publikuar tek: rajon, më 16:04 02-08-2020 Shkon në 207 numri i viktimave me COVID-19 në Greqi, mbi 3000 raste aktive Ilustruese

0Ka shkuar në 207 numri i viktimave na koronavirusi në Greqi, pasi një 69 vjeçar humbi jetën ditën e sotme në spitalin “Sotiria”.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa ishte transportur të shtunën në spitalin “Sotiria” në gjendje të rëndë shëndetësore dhe u vendos në intubim.

Në Greqi deri më tani janë konfirmuar 4587 persona të infektuar me koronavirus, nga të cilët 1374 ia kanë dalë ta fitojnë betejën me virusin vdekjeprurës.

3007 janë rastet aktive në shtetin fqinj, ga të cilët 9 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066428184509277
array(1) { ["section"]=> string(80) "shkon-ne-207-numri-i-viktimave-me-covid-19-ne-greqi-mbi-3000-raste-aktive-215826" }