Shkon në 30 numri i viktimave nga zjarri në një klub nate në Kaliforni

Publikuar tek: bota, më 09:59 05-12-2016 Shkon në 30 numri i viktimave nga zjarri në një klub nate në Kaliforni

Autoritetet kaliforniane njoftojnë se numri i viktimave  pas zjarrit fatal që përfshiu ambientet e një magazine dhe një klubi nate në Oakland shkon në 30 persona.

Pjesa më e madhe e viktimave, të cilët shpesh shndërronin ambientet e magazinës në vend për të festuar, kanë vdekur si pasojë e asfiksisë nga tymi i zjarrit, por sherifi i zonës thotë se numri i viktimave mund të rritet gjatë orëve në vijim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030022144317627
array(1) { ["section"]=> string(76) "shkon-ne-30-numri-i-viktimave-nga-zjarri-ne-nje-klub-nate-ne-kaliforni-61619" }