Shkon në 329 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, shënohen 44 raste të reja me koronavirus

Publikuar tek: rajon, më 12:22 01-04-2020 Shkon në 329 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, shënohen 44 raste të reja me koronavirus

Ka shkuar në 329 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar ditën e sotme 44 raste të reja pozitive ndaj koronavirusit.

Sakaq, ka bërë me dije se gjatë orëve të fundit janë shënuar edhe dy viktima të reja, duke e çuar në 9 numrin e personave që kanë humbur jetën.

Të infektuarit janë regjistruar në Shkup-176, Dibër – 47, Kumanovë – 47, Shtip – 15, Tetovë – 8, Prilep – 10, Strugë – 7, Veles – 6, Manastir – 4, Ohër – 3, Kavadar – 2, Gostivar – 1, Kriva Pallankë – 1, Strumicë -1 dhe Gjevgjeli -1.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0053181648254395
array(1) { ["section"]=> string(106) "shkon-ne-329-numri-i-te-infektuarve-ne-maqedonine-e-veriut-shenohen-44-raste-te-reja-me-koronavirus-200905" }