Shkon në 42 numri i viktimave nga shpërthimet kamikaze në Stamboll

Publikuar tek: bota, më 20:33 29-06-2016 Shkon në 42 numri i viktimave nga shpërthimet kamikaze në Stamboll

Vdekja e një 22-vjeçari në spital prej plagëve të shumta e ka çuar në 42 numrin e viktimave nga dy sulmet kamikaze në aeroportin Ataturk të Stambollit.

Mjekët nuk mundën ta shpëtojnë 22-vjeçarin Merve Yigit pavarësisht ndërhyrjeve të shumta, plagët rezultuan fatale.

Zyrtarët tuqr thanë se 10 nga viktimat janë të huaj, 3 me dy-shtetësi. 109 nga 239 të plagosur janë jashtë rrezikut dhe kanë lënë spitalin ndërsa 130 të tjerë vijojnë të jenë nën kujdesin e mjekëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video e re nga shpërthimet në aeroportin e Stambollit (Pamje tronditëse)
Ja si ndodhi sulmi terrorist në Stamboll, rindërtimi i skenës (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011837959289551
array(1) { ["section"]=> string(72) "shkon-ne-42-numri-i-viktimave-nga-shperthimet-kamikaze-ne-stamboll-44983" }