Shkon në 50 numri i viktimave në një dasëm në Turqi, sulmi dyshohet nga ISIS

Publikuar tek: bota, më 09:20 21-08-2016 Shkon në 50 numri i viktimave në një dasëm në Turqi, sulmi dyshohet nga ISIS

Të paktën 50 persona janë vrarë dhe 74 kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me bombë në orët e vona të 20 gushtit në një dasëm në Turqi.

Sipas autoriteteve turke dyshimet për përgjegjësinë e sulmit me bombë bien mbi Shtetin Islamik.

Erdogan reagoi për sulmin duke thënë se është me shumë gjasa përgjegjësi e SISI, ndërsa shtoi se ky sulm nuk ka ndryshim nga sulmet e PKK-së, të cilën e quajti një organizatë terroriste e Fetullah Gylenti.

Shpërthimi ndodhi në rrugën e lagjes së qytetit turk, ku dasmorët po festonin gjatë natës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident tragjik në Itali, humb jetën 17-vjeçari shqiptar
Admirali britanik: Po afron lufta, duhet të jemi gati »
Article Logic
Execution time: 0.011532068252563
array(1) { ["section"]=> string(35) "shkon-ne-50-numri-i-te-vdekur-50394" }