Shkon në 6 mijë numri i të arrestuarve në Turqi, mes tyre 3 mijë ushtarakë

Publikuar tek: bota, më 15:54 17-07-2016 Shkon në 6 mijë numri i të arrestuarve në Turqi, mes tyre 3 mijë ushtarakë

Të paktën 265 persona humbën jetën dhe mbi 1000 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e tentativës për grusht shteti në Turqi.

Autoritetet turke bëjnë me dije se deri tani bilanci i të arrestuarve është 6 mijë nga të cilët 3 mijë janë ushtarakë të nivelit të lartë dhe 2700 gjyqtarë.

Mes të vrarëve në tentativë për grusht shteti, raportohen 161 efektivë policie dhe civile, ndërsa 104 të tjerë ishin përkrahës të grushtit të shtetit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studentët shqiptarë në Shkup grisin diplomat e kolegjit turk,Yahya Kemal
SHBA në alarm, autoritetet bllokojnë autostradën. Qëllohen për vdekje 3 policë »
Article Logic
Execution time: 0.011238098144531
array(1) { ["section"]=> string(79) "shkon-ne-6-mije-numri-i-te-arrestuarve-ne-turqi-mes-tyre-3-mije-ushtarake-46884" }