Shkon në 61 numri i viktimave nga tërmeti 8.2 ballë në Meksikë

Publikuar tek: bota, më 15:08 09-09-2017 Shkon në 61 numri i viktimave nga tërmeti 8.2 ballë në Meksikë

Ka shkuar në 61 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Meksikë.

Epiqendra e tërmetit më të fortë të shënuar në histiorinë e vendit ishte me magnitudë 8.2 ballë, ku la të paktë 61 të vdekur dhe 200 të plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte në Paqësor rreth 100 km larg shtetit të Chiapas, raporton BBC.

Ndërkohë që më i prekuri nga shkatërrimet e tërmetit paraqitet shteti i Oaxaca me 46 viktima, të raportura deri më tani. 

meksike.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Irma”, godet Kubën, meteorologët: Ky është uragani më i fuqishëm pas shumë dekadash
Tërmeti i fuqishëm shkatërron Japoninë veriore »
Article Logic
Execution time: 0.012660026550293
array(1) { ["section"]=> string(68) "shkon-ne-61-numri-i-viktimave-nga-termeti-8-2-balle-ne-meksike-91731" }