Shkon në spital, por përballet me të papriturën, Boris JOHNSON befasohet nga qytetari: Vjen këtu për konferencë, po sikur t’i ndodhte fëmijës tënd?! (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:56 18-09-2019 Shkon në spital, por përballet me të papriturën, Boris JOHNSON befasohet nga qytetari: Vjen këtu për konferencë, po sikur t’i ndodhte fëmijës tënd?! (FOTO-VIDEO) Kryeministri Boris Johnson përballet në spital me Omar Salemin

Kryeministri i Anglisë Boris Johnson u befasua nga një person teksa po vizitonte spitalin ‘’Whipps Cross’’.

Omar Salem, aktivist i Partisë Laburiste, kundërshtarja kryesore e Partisë Konservatore që drejtohet nga Johnson, akuzoi këtë të fundit se shkatërrimi i Shërbimit Kombëtar Shëndetësor ka ndikuar dhe në kurimin e së bijës, pasi në spital nuk kishte mjaftueshëm mjekë, të cilët neglizhuan vajzën e tij.

‘’Sistemi Shëndetësor është shkatërruar. Dhe tani ju vini këtu për të dhënë konferencë për shtyp. Do të donit që kjo gjë t’i ndodhte fëmijës tënd?!’’, fliste Salem teksa kamerat e televizioneve po afroheshin.

Foto dhe video-ja e debatit janë shpërndarë nga vetë Salem në llogarinë e tij në ''Twitter''.
4.jpeg


3.jpeg
1.jpeg
Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Irani: Trump po përshkallëzon luftën ekonomike ndaj qytetarëve iranianë »
Article Logic
Execution time: 0.012880802154541
array(1) { ["section"]=> string(160) "shkon-ne-spital-por-perballet-me-te-paprituren-boris-johnson-befasohet-nga-qytetari-vjen-ketu-per-konference-po-sikur-t-i-ndodhte-femijes-tend-foto-video-178916" }