Shkon të kryejë homazhe tek varrezat e Dëshmorëve në Vlorë, Luan Rama BEFASOHET nga ajo që sheh dhe bën denoncimin e FORTË (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 16:41 29-11-2020 Shkon të kryejë homazhe tek varrezat e Dëshmorëve në Vlorë, Luan Rama BEFASOHET nga ajo që sheh dhe bën denoncimin e FORTË (VIDEO)

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka denoncuar heqjen e flamurit kombëtar nga Varrezat e Dëshmorëve dhe Monumenti i Pavarësisë nga Bashkia e Vlorës.

Më tej ai shkruan se në orën 10:30 bashkia e Vlorës ka hequr flamurin kombëtar nga varrezat e dëshmorëve dhe nuk ka vënë asnjë flamur të vetëm pranë monumentit të pavarësisë.

Sipas tij, ky veprim fyen dhe nëpërkëmb ditën e shenjtë të çlirimit të atdheut.

"Skandal i bashkisë së Vlorës:

HIQET FLAMURI KOMBËTAR NGA VARREZAT E DËSHMORËVE DHE MONUMENTI I PAVARËSISË!

Sot kur e gjithë vetëdija jonë kombëtare nderon dëshmorët e kombit në ditën e çlirimit të atdheut, bashkia e Vlorës në ora 10:30 ka hequr flamurin kombëtar nga varrezat e dëshmorëve dhe nuk ka vënë asnjë flamur të vetëm pranë monumentit të pavarësisë!

Hipokrizia e hajdutëve të bashkisë së Vlorës fyen dhe nëpërkëmb ditën e shenjtë të çlirimit të atdheut!" shkruan Luan Rama. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe denoncon Kryemadhin, sërish pa maskë: Të papërgjegjshëm, ankohen pastaj për vendin e denjë në morg
»
Article Logic
Execution time: 0.011476039886475
array(1) { ["section"]=> string(134) "shkon-te-kryeje-homazhe-tek-varrezat-e-deshmoreve-ne-vlore-luan-rama-befasohet-nga-ajo-qe-sheh-dhe-ben-denoncimin-e-forte-video-229550" }