Shkreli ironizon Ditën Kombëtare të Trashëgimisë... me pllakën e Sulltan Sulejmanit

Publikuar tek: kulture-art, më 13:18 29-09-2015 Shkreli ironizon Ditën Kombëtare të Trashëgimisë... me pllakën e Sulltan Sulejmanit

Këshilltari i kryeministrit Rama për trashëgiminë kulturore, Artan Shkreli, ka uruar me ironi Ditën Kombëtare të Trashëgimisë me fotografinë e pllakatës së Sulltan Sulejmanit të vendosur në hyrje të kalasë së Lezhës.

Shkreli është shprehur, gjatë vizitës së tij në kalanë e Lezhës, kundër vendit ku është vendosur pllaka kontroversiale e Sulltanit si dhe mënyrën e ngjitjes së saj me llaç, ndërsa ka thënë se ajo është dëmtuar gjatë vendosjes ai tha se “pllaka do të ishte më mirë të qëndronte në muze”.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024293899536133
array(1) { ["section"]=> string(82) "shkreli-uron-diten-kombetare-te-trashegimise-me-pllaken-e-sulltan-sulejmanit-21925" }