Shkrihet Hetimi Tatimor, ja struktura e re që pritet ta zëvendësojë

Publikuar tek: ekonomi, më 19:26 03-04-2019 Shkrihet Hetimi Tatimor, ja struktura e re që pritet ta zëvendësojë

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të shkrijë Hetimin Tatimor, një institucion në varësi të Drejtorisë së Tatimeve.

Vendimi është marrë në mbledhjen në Ministrinë e Financave, ku ka qenë i pranishëm kryeministri Edi Rama dhe zv.kryeministri  Erion Braçe.

Një inspektoriat shtetëror për ekonominë është planifikuar të ngrihet nga qeveria, ku do të përfshihen edhe hetimi tatmior dhe doganor.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091099739074707
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkrihet-hetimi-tatimor-ja-struktura-e-re-qe-pritet-ta-zevendesoje-159077" }