“Shkrihet” turisti që ra në ujërat termale me acid të Yellowstonit

Publikuar tek: bota, më 18:38 09-06-2016 “Shkrihet” turisti që ra në ujërat termale me acid të Yellowstonit

Autoritetet amerikane kanë thënë se turisti që ra në Parkun Kombëtar të Yellowstonit në SHBA, është zjerë për vdekje dhe prej tij nuk ka mbetur thuajse asgjë.

Colin Nathaniel Scott, 23 vjeç nga Oregoni ishte duke shëtitur së bashku me motrën e tij në Park kur u rrëzua pranë një prej burimeve me ujëra termale. Policia tha se nga trupi i pajetë nuk mbeti asgjë për shkak të temperaturave të larta dhe përbërjes së ujit.

Ujërat e burimeve në Yellowstone janë mjaft toksike dhe kanë përbërje acidesh ndërsa temperatura arrin në 205 gradë celcius.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raketa amerikane bëhet gati për lëshim, misioni “Top Secret”
Burri fut me dhunë gruan në bagazhin e makinës dhe largohet, kalimtarët filmojnë momentin »
Article Logic
Execution time: 0.010245084762573
array(1) { ["section"]=> string(70) "shkrihet-turisti-qe-ra-ne-ujerat-termale-me-acid-te-yellowstonit-43006" }