Shkrirja e Krimeve të Rënda, SPAK nuk mund të shqyrtojë çështjen 'Toyota Yaris', dosja i kalon Prokurorive të rretheve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:22 13-12-2019 Shkrirja e Krimeve të Rënda, SPAK nuk mund të shqyrtojë çështjen 'Toyota Yaris', dosja i kalon Prokurorive të rretheve

Toyota Yaris është dosja e parë që ka kaluar në rrethe pas pas shkrirjes së Krimeve të Rënda.

Gjykata ja ka kthyer prokurorisë për t'ia kaluar në kompetencë Prokurorisë së Durrësit dhe Tiranës.

Krimet kanë hequr akuzën e grupit të strukturuar kriminal e për pasojë çështja nuk mund të jetë kompetencë e SPAK.

4 arrestuarit në Shqipëri, për këtë çështje janë: Edi Lika, Agim Ceka, Alban Mollaymeri dhe Klevi Lika.

Kujtojmë se, pas ngritjes së SPAK, Prokuroria dhe Gjykata e Krimeve të Rënda nuk do të funksionojë më.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037775993347168
array(1) { ["section"]=> string(121) "shkrirja-e-krimeve-te-renda-spak-nuk-mund-te-shqyrtoje-ceshtjen-toyota-yaris-dosja-i-kalon-prokurorive-te-rretheve-189291" }