Shkrumbohet gjatë natës makina e biznesmenit në Elbasan, i akuzuar si transportues në laboratorin e kokainës në Has (EMRI-FOTO-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:33 28-09-2020 Shkrumbohet gjatë natës makina e biznesmenit në Elbasan, i akuzuar si transportues në laboratorin e kokainës në Has (EMRI-FOTO-DETAJE) Bahushi

Digjet gjatë natës makina e biznesmenit Elis Bahushi, njëri nga 27 të arrestuarit i akuzuar si i përfshirë në ngritjen e laboratorit të përpunimit të heroinës së Brenog të Hasit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 28 nëntori në Elbasan, aty ku makina e tij tip “Porsche” është shkrumbuar totalisht. Ende nuk ka detaje të tjera mbi shkaqet apo nëse ka qenë zjarrvënie e qëllimshme.

35-vjeçari nuk është një emër i panjohur për drejtësinë. Ai akuzohet ka pasur rolin e transportuesit të lëndës narkotike dhe përbërësve të saj nga Turqia drejt vendit tonë. Për këtë është dënuar për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”;

Sipas disa hyrje daljeve nga sistemi TIMS, tregohet se Bahushi ka udhëtuar më shpesh në Turqi, Maqedoni dhe Kosovë.

35 vjeçari dhe familja e tij prej më shumë se 25 vitesh ushtrojnë aktivitetin e tyre tregtar në qytetin e Elbasanit, kryesisht në fushën e veshjeve dhe metrazhit.

Në gusht ai ka qenë edhe në “shënjestër” të OFL, e cila i dërgoi një formular për deklarimin e pasurisë. 

 Elis Bahushi:Elis-Bahushi-2.jpgElis-Bahushi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0063471794128418
array(1) { ["section"]=> string(138) "shkrumbohet-gjate-nates-makina-e-biznesmenit-ne-elbasan-i-akuzuar-si-transportues-ne-laboratorin-e-kokaines-ne-has-emri-foto-detaje-221890" }