Shkrumbohet katedralja në Paris, përlotet Rama(FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:03 15-04-2019 Shkrumbohet katedralja në Paris, përlotet Rama(FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak minuta më parë për zjarrin e rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris.

Rama ka publikuar një foto në foto në ‘Instagram’, ku shfaqet katedralja ‘e pushtuar’ nga flakët.

Kryeministri e ka shoqëruar foton e postuar prej tij vetëm me një emoji me të cilën tregon gjendjen e tij të pikëlluar dhe mbetjen pa fjalë nga kjo humbje e një prej simboleve të trashëgimisë botërore.

Kujtojmë që kryeministri ka kaluar disa vite në Francë në mesin e viteve 90' dhe katedralja e Parisit mund të jetë edhe një nga veprat e pikturuara prej tij.

Screenshot_10.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083768367767334
array(1) { ["section"]=> string(57) "shkrumbohet-katedralja-ne-paris-perlotet-rama-foto-160568" }