Shkrumbohet këndi i lojërave në Allias, një grup të rinjsh i kanë vënë flakën

Publikuar tek: aktualitet, më 20:24 20-10-2019 Shkrumbohet këndi i lojërave në Allias, një grup të rinjsh i kanë vënë flakën Këndi i lojërave i vandalizuar në Allias

Një akt i rëndë vandalizmi është shënuar ditën e sotme në kryeqytet.

Një grup të rinjsh, në vend që të përkujdesen, i kanë vënë flakën këndit të lojërave në lagjen e tyre në Allias duke dëmtuar rëndë disa prej moduleve të instaluara nga Bashkia e Tiranës për të vegjlit e kësaj zone.

Sikurse mund të shihni edhe nga kjo foto, zjarrvënia ka qenë e qëllimshme, pasi  dëmet janë vërtet të mëdha. Madje, nuk mungojnë edhe plehrat e hedhura qëllimisht.

Ky kënd lojërash është një investim i Bashkisë së Tiranës, i ndërtuar jo shumë kohë më parë. Një sërë kënde lojërash, parqe dhe hapësira çlodhëse janë ndërtuar me kontributin edhe të bizneseve.

fvebverbeb.jpg

sdfgwerggw4g.jpg

sweferge45h45h4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075628757476807
array(1) { ["section"]=> string(83) "shkrumbohet-kendi-i-lojerave-ne-allias-nje-grup-te-rinjsh-i-kane-vene-flaken-182824" }