Shkrumbohet nga flakët Katedralja e famshme në Paris

Publikuar tek: bota, më 08:40 19-03-2019 Shkrumbohet nga flakët Katedralja e famshme në Paris

Një nga katedralet më të famshme dhe më madhështore në Francë është përfshirë nga flakët ditën e djeshme.

Ngjarja i ka prekur të gjithë, pasi katedralja mban mbi një histori madhështore. Katedralja Saint-Sulpice ndodhet në Paris. Ajo u përdor në filmimet e autorit amerikan Dan Broën, njohur për bestsellerin e ‘Kodit të Da Vincit’.

Autoritetet shprehen se zjarri përfshiu një pjesë të mirë të kishës, flakët nisën të dalin nga dera dhe nga dritaret.

Në kohën kur objekti u përfshi nga flakët katër persona ndodheshin në brendësi të saj por fatmirësisht asnjë nuk është lënduar. Ndërkaq, autoritet ende nuk janë të qartë për shkaqet e flakëve por po punohet për të zbardhur ngjarjen.

5c9083a4b58af870x489_saint-sulpice.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012261152267456
array(1) { ["section"]=> string(59) "shkrumbohet-nga-flaket-katedralja-e-famshme-ne-paris-157004" }