Shkrumbohet vila “PINK” në Tiranë, Xheni Karaj e shqetësuar në vendngjarje (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 04-08-2017 Shkrumbohet vila “PINK” në Tiranë, Xheni Karaj e shqetësuar në vendngjarje (FOTOT)

Shkrumbohet tërëisht vila e komunitetit LGBT në Tiranë, në zonën e kafe “Florës”.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat të shumta policore si dhe forca zjarrfikëse që po tentojnë të shuajnë flakët.

Si pasojë e flakëve rrezikojnë të digjen të tjera banesa ndërsa siç mund ta shikoni në fotot e siguruara nga newsbomb.al, e pranishme është edhe vetë Xheni Karaj, një nga aktivistet më të zellshme të LGBT.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende ndërsa menjëherë është ngritur një grup hetimor për të zbardhur gjithçka, raporton newsbomb.al.

vila.jpg

vaj.jpg

 zja.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070538520812988
array(1) { ["section"]=> string(83) "shkrumbohet-vila-pink-ne-tirane-xheni-karaj-e-shqetesuar-ne-vendngjarje-fotot-88250" }