Shkulje pllakash në 27 janar? Grida Duma tregon çfarë do të jetë deçizive në protestën e Opozitës

Publikuar tek: politike, më 22:36 19-01-2018 Shkulje pllakash në 27 janar? Grida Duma tregon çfarë do të jetë deçizive në protestën e Opozitës

Deputetja dhe njëkohësisht zëdhënësja e grupit parlamentar të PD-së, Grida Duma, ka folur për portestën e 27 janarit e planifikuar nga Opozita.

Në një intervistë në televizionin Oranews, Duma parashikon një protestë të qetë në 27 janar dhe nuk beson se do të hiqen pllakat e bulevardit.

“Po punohet me angazhim serioz për të angazhuar qytetarët në një pjesmarrje masive, treguesi i parë që do të jetë deciziv. Kjo nuk duhet të na çojë në relativizimin e numrave. Numrat nuk janë vetëm sasi por edhe cilësi. Pjesmarrja e numrave tregon se ka frymë. Nëse ne do arrijmë dhe do ta arrijmë, kjo është pjesë e kauzës dhe frymës”,- u shpreh deputetja demokrate.

Ndrësa Grida Duma ka flur edhe për objektivin real të kësaj proteste, ku specifoki se ajo është e vetmja mënyrë për t’i bërë presion kësaj qeverie.

“Së pari të nisë atë që është një valë protestash, është e vetmja mënyrë për të tronditur atë qeverisje që sot po rrezikon të shkojë në një tirani dhe autokraci”,- tha Grida Duma. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012011051177979
array(1) { ["section"]=> string(103) "shkulje-pllakash-ne-27-janar-grida-duma-tregon-cfare-do-te-jete-decizive-ne-protesten-e-opozites-107214" }