Shkundet Australia, TËRMET i FUQISHËM me magnitudë 6

Publikuar tek: bota, më 12:38 26-02-2020 Shkundet Australia, TËRMET i FUQISHËM me magnitudë 6

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 ka goditur brigjet veriore të Australisë duke dërguar valë tronditëse që u ndjenë në të gjithë territorin verior.

Byroja e Meteorologjisë tha se nuk kishte asnjë kërcënim për Tsunami për Australinë pas tërmeti.

Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC) konfirmoi se tërmeti ishte në një thellësi prej 49 km.

Australianët menjëherë të panikuar dhe nisën të shkruajnë për momentet kur ndjenë dridhjet e tërmetit.

25213146-8045803-image-a-33_1582706140281.jpg

25213152-8045803-image-a-29_1582706124045.jpg

25213144-8045803-image-a-31_1582706130491.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086030960083008
array(1) { ["section"]=> string(58) "shkundet-australia-termet-i-fuqishem-me-magnitude-6-196516" }