‘Shkundet’ prokuroria e Tiranës, Dritan Rreshka firmos lëvizjet e para

Publikuar tek: barometri, më 08:14 13-01-2018 ‘Shkundet’ prokuroria e Tiranës, Dritan Rreshka firmos lëvizjet e para

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka, i emëruar pak ditë më parë nga kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, firmos ndryshimet e para në organin e akuzës.

Rreshka ka bërë disa ndryshime në prokurorinë e kryeqytetit. Konkretisht, Kaso Biberi është komanduar shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, Valentin Preci dhe Kaso Biberi komandohen shefa seksioni.

Valentin Preci komandohet konkretisht shef i seksionit kundër pronës, ndërsa Kaso Biberi komandohet shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, informon report tv. 

Po ashtu, Gjergji Tako nga ekzekutimet kalon në prokurorë të thjeshtë, ndërsa Arben Nela e Erion Pano vazhdojnë të mbajnë postin e zv/prokurorit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.079636096954346
array(1) { ["section"]=> string(74) "shkundet-prokuroria-e-tiranes-dritan-rreshka-firmos-levizjet-e-para-106393" }