Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 2 mijë emigrantë

Publikuar tek: bota, më 18:28 20-05-2017 Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 2 mijë emigrantë

Garda bregdetare Italiane ka përfunduar me sukses një operacion shpëtimi për 2,121 migrantë në Detin Mesdhe fatëkeqsisht gjatë këtij operacioni është nxjerr një trup i pajetë.

Mbi 45 mijë njerëz janë shpëtuar nga Garda Italiane, të cilët ishin nisur nga Afrika e Veriut vetëm gjatë këtij viti. Kjo shifër është 40 për qind më e lartë, krahasuar me periudhën e njëjtë gjatë vitit 2016.

Ndërkohë, 1,222 persona kanë humbur jetën, në rrugëtimin e tyre për të arritur në Evropë, ka thënë Organizata Ndërkombëtare për Migrim./REL/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Melania dhe Ivanka Trump vizitë në Arabinë Saudite, por thyejnë rregullin (FOTOT)
Arrestohen gazetarët, shikoni ç’boton gazeta sot në shenjë proteste »
Article Logic
Execution time: 0.011394023895264
array(1) { ["section"]=> string(61) "shmanget-tragjedia-ne-mesdhe-shpetohen-2-mije-emigrante-79359" }