Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 255 emigrantë afrikanë

Publikuar tek: bota, më 19:08 26-12-2017 Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 255 emigrantë afrikanë

Forcat italiane të emergjencës kanë përfunduar me sukses një mision shpëtimi në detin Mesdhe.

Mediat italiane raportojnë se janë arritur të evakuohen 255 emigrantë afrikanë.

Bëhet me dije se misioni i shpëtimit u shtri në tre operacione të veçanta, të realizuara nga Qendra e Operacioneve të Rojes Bregdetare italiane.

Agjencia italiane e lajmeve Ansa, raporton se klandestinët ishin të ndarë në 2 gomone dhe asnjë prej tyre për fat të mirë nuk ra në det.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sistemi i sigurisë që përdoret edhe nga Shqipëria mund të përgjohet nga hakerat rusë
Vendimi kapital në Egjipt, dënohen me varje 15 terroristë që qëlluan kundër ushtrisë »
Article Logic
Execution time: 0.0095181465148926
array(1) { ["section"]=> string(68) "shmanget-tragjedia-ne-mesdhe-shpetohen-255-emigrante-afrikane-104451" }