Shndërroi një fabrikë në laborator modern droge, kush është GRUAJA nga SKRAPARI e arrestuar sot dhe si bashkëpunonte me shoferin

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 12-04-2017 Shndërroi një fabrikë në laborator modern droge, kush është GRUAJA nga SKRAPARI e arrestuar sot dhe si bashkëpunonte me shoferin Edlira Lame

Ditën e sotmme në Skrapar është zbuluar një laborator modern droge, ndër më modernët krijuar ndonjëherë.

Pronarja e këtij laboratori është Edlira Lame, 42 vjeç e cila me ndihmën e një shoferi furgoni, Muhamet Kadiu 49 vjeç e kishte kthyer këtë fabrikë në një biznes droge që i sillte fitime kolosale.

Pikërisht në fabrikën ku presupozohej se prodhoheshin çanta, 42 vjeçarja përpunonte drogën e llojit kanabis me ndihmën e shoferit në furgonin e të cilit janë gjetur edhe pajisje elektrike me të cilat përpunohej droga.

Të dy kanë rënë në prangat e policisë dhe do përballen me drejtësinë për akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike..

Zbulimi i këtij laboratori modern vjen në vijim të operacionit të dy javëve me parë ku u gjetën 1.2 ton drogë.

 

Muhamet Kadiu

muham.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e tmerrshme në Krujë, burri tenton të vrasë gruan oficere policie. Ç’ndodhi në minutat e fundit
Vajza e Linda Ramës, foto sa njëmijë fjalë me Zahon. Veshja e vogëlushit të kryeministrit... »
Article Logic
Execution time: 0.011021137237549
array(1) { ["section"]=> string(133) "shnderroi-nje-fabrike-ne-laborator-modern-droge-kush-eshte-gruaja-nga-skrapari-e-arrestuar-sot-dhe-si-bashkepunonte-me-shoferin-74955" }