Shoferi me kollë të frikshme, ndalohet autobusi i nisur nga Italia për në Francë

Publikuar tek: bota, më 15:07 24-02-2020 Shoferi me kollë të frikshme, ndalohet autobusi i nisur nga Italia për në Francë

Italia është një një situatë alarmante pasi janë shënuar 6 të vdekur dhe 223 të infektuar.

Ditën e sotme autobusi ‘Flixbus’ me pasagjerë nga Italia drejt Francës, është ndaluar në qytetin e Lionit nga autoritetet franceze.

Ndalimi është bërë për shkak se njëri nga pasagjerët kishte telefonuar policinë  i alarmuar, sepse shoferi I autobusit kishte një kollë  të fortë dhe jo normale.

Autoritetet kanë ndaluar autobusin dhe po verifikojnë rastin e dyshuar.

Kujtojmë se deri më tani në Itali janë 6 të vdekur dhe 223 të infektuar, ndërsa në rang global ka 2.650 të vdekur dhe 79.000 të infektuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koronavirusi/ Rritet bilanci i viktimave në Itali, 6 të vdekur dhe 224 të infektuar
Aksident tragjik në Gjeorgji/ Makinat përplasen 'kokë më kokë', vdesin 6 persona, mes tyre tre fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.011563062667847
array(1) { ["section"]=> string(86) "shoferi-me-kolle-te-frikshme-ndalohet-autobusi-i-nisur-nga-italia-per-ne-france-196283" }