Shoferin e zë gjumi në timon, humb kontrollin dhe përplas autobusin me 84 pasagjerë (Video)

Publikuar tek: bota, më 09:46 08-03-2017

Një aksident i rëndë me një të vdekur dhe dhjetra të plagosur ka shokuar qytetarët kinezë.

Shkak i aksidentit është bërë pikërisht shoferi, atë e ka zënë gjumi dhe ka humbur kontrollin e autobusit me 84 basagjerë në mes të autostradës.

Kamerat e sigurisë brenda një autobusi, tregojnë momentin kur drejtuesi i mjetit mbyll sytë nga pagjumësia dhe humb kontrollin shkruan ‘Daily Mail’.

Sipas policisë kineze disa prej pasagjerëve kanë pasur dëmtime serioze.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në SHBA, treni përplas autobusin me turistë, 4 të vdekur
Shteti i fuqishëm i Amerikës përballet me krizën më të thellë ekonomike në histori »
Article Logic
Execution time: 0.011198997497559
array(1) { ["section"]=> string(94) "shoferin-e-ze-gjumi-ne-timon-humb-kontrollin-dhe-perplas-autobusin-me-84-pasagjere-video-71159" }