Shokohet bota, aktori i famshëm i Hollivud vetëvritet me armë “live” në Facebook

Publikuar tek: bota, më 09:41 26-01-2017 Shokohet bota, aktori i famshëm i Hollivud vetëvritet me armë “live” në Facebook

Një ngjarje shokuese ka tronditur Hollivudin. Frederick jay Bowdy, vetëm 33 vjeç, aktori i akuzuar për abuzime seksuale, vuri një armë në kokë, tërhoqi këmbëzën dhe i dha fund jetës mëngjesin e së hënës, live në “Facebook”.

Ai u gjet i vdekur në makinën e tij. Njerëzit që po ndiqnin “live” gjithçka, njoftuan policinë në Los Angeles por ishte shumë vonë, raporton Daily Mail. Aktori ishte liruar para pak kohësh nga burgu në këmbim të një gjobe 100 000 dollarë. Bowdy kishte lëvizur nga Fort Worth në Hollivud kohët e fundit për të ndjekur karrierën.

Ai luajti në filmin “Prepper” vitin e kaluar dhe ishte në proces për të filmuar dramën e sporteve “Going Vertical”. Videoja e vetëvrasjes u fshi nga rrjeti "facebook" dhe u dha edhe nje e-mail sqarues nga ana e stafit lidhur me arsyet. Bowdy la pas gruan dhe 6 fëmijë.

Bowdy dhe e shoqja

shok1.jpg

Bowdy dhe femijet

shok2.jpg

shok3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pikat e konfliktit SHBA-Meksikë dhe përkeqësimi që mund të sjellë Donald Trump
Surpriza e sondazhit, Angela Merkel nuk e ka të sigurtë postin e kancelares, sfidohet bindshëm »
Article Logic
Execution time: 0.010666131973267
array(1) { ["section"]=> string(83) "shokohet-bota-aktori-i-famshem-i-hollivud-vetevritet-me-arme-live-ne-facebook-66708" }