Shokon analisti: Tahiri është shkatërruar si njeri dhe familjarisht, çfarë nuk hoqi mbi kurriz

Publikuar tek: barometri, më 07:22 04-05-2018 Shokon analisti: Tahiri është shkatërruar si njeri dhe familjarisht, çfarë nuk hoqi mbi kurriz

Çështja “Tahiri” ka qënë debati i nxehtë i të gjitha emisioneve politike mbrëmjen e sotme.

Në emisionin “Studio e Hapur”, analisti Arjan Curri foli për dorëzimin e mandatit të deputetit nga ana e Tahirit. Sakaq, ai foli për shqetësimet që  është duke përjetuar si njeri, duke theksuar se është shkatërruar plotësisht.

Curri: Tha nuk të mjaftoi kjo që më gjeti, por do të më fusësh edhe brenda. Unë mendoj se më shumë se disa javë burg, Tahiri e ka shpaguar, moralisht, psikologjikisht, familjarisht. Çfarë nuk hoqi mbi kurriz, çfarë nuk kaloi. Është shkatërruar si njeri. Të mbledhim turmën e ti presim kokën tani? Shqetësimet, ankthet e pasiguritë e tij kanë arritur kulmin. Çfarë kishte për të paguar e pagoi. Nëse nuk ka prova të tjera nuk e arrestojnë dot. Po ta arrestojnë me këto prova që kanë, do ishte arrestim i padrejtë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02723503112793
array(1) { ["section"]=> string(99) "shokon-analisti-tahiri-eshte-shkaterruar-si-njeri-dhe-familjarisht-cfare-nuk-hoqi-mbi-kurriz-119412" }