Shokon BOTËN! Nuk ka lidhje me politikën, por aktori i HUMORIT është pretendenti kryesor për t’u bërë PRESIDENT

Publikuar tek: bota, më 17:25 28-02-2019 Shokon BOTËN! Nuk ka lidhje me politikën, por aktori i HUMORIT  është pretendenti kryesor për t’u bërë PRESIDENT

Zgjedhet presidenciale në Ukrainë do të mbajen më datën 21 prill, por duket se sfida ka filluar që tani.

Habia vjen nga kandidati Volodymyr Zelenskiy, i cili nuk ka asnjë lidhje me politikën por që rezulton i pari në çdo sondazh.

Zelenskiy është një nër aktorët më të mirë të humorit në Ukrainë dhe mesa duket ka fituar zemrat e publikut të gjerë, duke lënë pas Petro Poroshenko dhe ish-kryeministren Yulia Timoshenko. 

Për ironi të fatit, në një serial televiziv ukrainas, Zelenskiy interpreton pikërisht një president të ndershëm.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011581897735596
array(1) { ["section"]=> string(116) "shokon-boten-nuk-ka-lidhje-me-politiken-por-aktori-i-humorit-eshte-pretendenti-kryesor-per-t-u-bere-president-154612" }