Shokuese, biznesmeni varroset i gjallë, telefonon vëllain që ta shpëtojë

Publikuar tek: bota, më 20:00 08-06-2017 Shokuese, biznesmeni varroset i gjallë, telefonon vëllain që ta shpëtojë

Një histori në kufijtë e terrorit raportohet ti ketë ndodhur një biznesmeni rus, i cili u varros për së gjalli në një varrezë në Moskë për shkak të një borzhi që ai ishte. Pasi e pa veten metra nën dhe vetëm me një telefonon, të parin preson që ai kontaktoi ishte vëllai i tij.

Ai tregoi atij së çfarë i kishte ndodhur dhe duke iu lutur që të paguante borxhin e tij, në mënyrë që të rifitonte lirinë. Bisnesmeni 41 – vjeçar Khikmet Salaev u rrëmbye pasi nuk kishte shlyer një borxh prej 410 mijë paund. Sipas asaj që raportojnë mediat ruse, ai u tërhoq zvarrë për në varrezat e Lyubertsy dhe u varros për së gjalli, por iu lejua që të mbante me vete telefonin.

Nën tokë, i mbuluar me dhe, ai arriti që të telefonte vëllain e tij 36 – vjeçar, Ismail. Ky i fundit raportohet se pagoi një pjesë të borxhit (rreth 16 mijë paund) dhe i dha gjithashtu makinën e tij BMW-535 “partnerëve të biznesit” të Khikmet. Vetëm pas kësaj, rrëmbyesit i dhanë Ismail vendndodhjen e vëllait. Ai raportohet se kishte qëndruar nën dhe për rreth 4 orë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Oliver Stone pyet Putin: Çfarë do bëje në dush me një gay? Ja si përgjigjet presidenti rus
14 vite në koma, por ai dëgjonte gjithçka, edhe atë që i tha e ëma dhe i mbeti peng (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012341976165771
array(1) { ["section"]=> string(76) "shokuese-biznesmeni-varroset-i-gjalle-telefonon-vellain-qe-ta-shpetoje-81765" }