Shokuese, gruaja sulmohet nga tigri në kopshtin zoologjik, vizitorët në panik

Publikuar tek: bota, më 10:12 06-11-2017 Shokuese, gruaja sulmohet nga tigri në kopshtin zoologjik, vizitorët në panik

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kopshtin zoologjik në Kaliningrad të Rusisë ku një tigër Siberian ka sulmuar një rojtare në sy të të gjithë vizitorëve.

Kafazi i kafshës u la padashje hapur në momentin që gruaja po i ofronte ushqim.

Vizitorët u alarmuan nga sulmi dhe filluan të bërtisnin dhe të hidhnin gurë në drejtim të tigrit derisa ai u largua.

 Gruaja më pas u transportua në spital në gjendje të rëndë për jetën, shkruan Dailymail, raporton newsbomb.al.

“fytyra e saj u mbulua plot me gjak”, tha një dëshmitar.

Në momentin e ngjarjes nuk ishte i pranishëm asnjë punonjës dhe vizitorët arritën të shptëonin gruan , identiteti i të cilës nuk bëhet ende i ditur.

Tigri i përket rracës Siberiane dhe ishte i moshës 16 vjeç.

460AF02800000578-5051841-image-a-45_1509897408482_1.jpg

460AF02100000578-5051841-image-a-44_1509897398275_1.jpg

460AF03C00000578-5051841-image-a-62_1509897845625.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lancimi i I phone X, Apple thyen një rekord të ri
Klientët shkojnë në butikun e firmës së fuqishme, shokohen nga çfarë gjejnë nëpër xhepat e rrobave »
Article Logic
Execution time: 0.012305021286011
array(1) { ["section"]=> string(81) "shokuese-gruaja-sulmohet-nga-tigri-ne-kopshtin-zoologjik-vizitoret-ne-panik-98501" }