SHOKUESE/ Infiermierja KA SHKËMBYER 5 mijë bebe në MATERNITET

Publikuar tek: bota, më 15:39 06-04-2019 SHOKUESE/ Infiermierja KA SHKËMBYER 5 mijë bebe në MATERNITET Infermierja

Një ngjarje e pazakontë dhe tronditëse.

Një infermiere e cila presupozohej të kujdesej për bebet e posalindura, gjatë 12 viteve punë ka shkëmbyer 5 mijë bebe me njëra-tjetrën duke ia dhënë prindërve që s’u përkisnin.

Elizabeth Mwewa thotë se këtë e ka bërë për argëtim.

Ajo vendosi të rrëfejë gjithçka vetëm kur mori vesh se vuante nga kanceri.

“Unë kam kancer dhe e di që do të vdes shpejt. Dëshiroj të rrëfej mëkatet e mia para Zotit dhe para të gjithë njerëzve të prekur, sidomos atyre që kanë lindur në ‘University Teaching Hospital’ (UTH) gjatë shërbimit tim. Nuk kam asgjë për të fshehur. Në 12 vitet që kam punuar në repartin e lindjes në UTH, shkëmbeva afërsisht 5000 foshnje,” tha infermierja për këtë krim të ndodhur në Zimbabve duke shtuar se fëmijët e lindur në UTH në vitet 1983-1995 duhet të kontrollohen e të gjejnnë prindërit e tyre biologjikë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013011932373047
array(1) { ["section"]=> string(67) "shokuese-infiermierja-ka-shkembyer-5-mije-bebe-ne-maternitet-159415" }