Shokuese! U përjashtua nga shkolla, vret 6 nxënës dhe përdhunon 2 vajza për hakmarrje

Publikuar tek: bota, më 14:37 15-10-2017 Shokuese! U përjashtua nga shkolla, vret 6 nxënës dhe përdhunon 2 vajza për hakmarrje

Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 2 vajza thuhet se janë përdhunuar në atë që besohet të jetë një sulm hakmarrës në një shkollë të mesme.

Ngjarja ka ndodhur në Kenian veriore, ku autori qëlloi për vdekje 6 fëmijë dhe një roje sigurie. Mendohet se ngjarja e rëndë është udhëhequr nga një ish-nxënës i pezulluar.

Nxënësi është rikthyer së bashku me dy persona të tjerë dhe ka marrë hak duke marrë 7 jetë.  Ai ishte pezulluar për shkak se ishte përshirë në një grindje me nxënësit e tjerë. Personat e armatosur po kërkonin mësuesin kujdestar dhe  nxënësit me të cilët ishin përplasur, por kur nuk i gjetën filluan të qëllonin mbi nxënësit e tjerë, shkruan The Indipendent, transmeton newsbomb.al.

Nxënësi i dyshuar, i moshës 17 vjeç,  u arrestua mbrëmjen e së shtunës, por u vra nga disa banorë të zemëruar të cilët sulmuan rajonin e policisë.

Kanali telviziv i Kenias tha se janë 4 djem dhe 2 vajza, ndërsa dëshimtarët thonë se personat e armatosur përdhunuan 2 vajza dhe plagosën 18 nxënës të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti bën deklaratën shokuese: Nëse gjendem i vdekur, më ka vrarë CIA
“Do të të vrasim djalin”, kërcënohet aktorja e njohur »
Article Logic
Execution time: 0.0101158618927
array(1) { ["section"]=> string(89) "shokuese-u-perjashtua-nga-shkolla-vret-6-nxenes-dhe-perdhunon-2-vajza-per-hakmarrje-95973" }