“Shokut Hysni Kapo”, kartolina që Berisha i dërgon nga Parisi sekretarit të PPSH

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:16 05-12-2015 “Shokut Hysni Kapo”, kartolina që Berisha i dërgon nga Parisi sekretarit të PPSH

Deputeti Taulant Balla ka lexuar pak çaste më parë në Kuvend një kartolinë që sipas tij, Sali Berisha i ka dërguar nga Parisi sekretarit të Komitetit Qëndror të PPSH-së.Në kartolinën e publikuar më pas në facebook nga Balla, Berisha e uron Kapon për lindjen e nipit dhe dhe shprehte vlerësimet maksimale për familjen e një prej figurave kryesore të komunizmit në Shqipëri.Berisha ka marrë menjëherë fjalën, por në asnjë moment nuk ka hedhur poshtë pretendimet e Ballës. Hysni Kapo gjatë viteve të komunizmit ka mbajtur disa poste të rëndësishme fillimisht si zv/minister i Jashtëm, më pas zv/kryeministėr dhe ministėr i Bujqësisë. Nga viti 1956 e deri sa vdiq ishte sekretar i KQ të PPSH‑së. Në të gjitha rastet ka qenë zgjedhur anëtar i Byrosë Politike dhe deputet në Kuvendin Popullor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083961486816406
array(1) { ["section"]=> string(83) "shokut-hysni-kapo-kartolina-qe-berisha-i-dergon-nga-parisi-sekretarit-te-ppsh-27000" }