Shoqata e Biznesit Grek në Shqipëri vazhdon traditën e urimit për një fillim-vit të mbarë!

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 26-01-2017 Shoqata e Biznesit Grek në Shqipëri vazhdon traditën e urimit për një fillim-vit të mbarë!

Shoqata e Biznesit Grek në Shqipëri -Hellenic Business Association of Albania, pas mbledhjes së përvitshme të Asamblesë së Përgjithshme, organizoi pritjen të kthyer tashmë në traditë, për të festuar fillimin e një viti të mbarë, që simbolizohet me prerjen e kekut.

Të pranishëm në këtë takim ishin Z. Eduard Shalsi, Kryetar i Komisionit për Veprimtarinë Prodhuese, Tregëtinë dhe Mjedisin, përfaqësues të trupit diplomatik të Ambasadës greke në Tiranë, të kryesuar nga Shkëlqesia e Saj, Znj. Eleni Sourani, Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos, kompanitë më të mëdha prestigjioze greke që operojnë në Shqipëri, anëtare të Shoqatës si dhe biznesmenë shqiptarë e të huaj.

Pas fjalimit të mbajtur nga Z. Periklis Drougkas, Drejtori i Përgjithshëm i Alpha Bank si dhe Kryetar i HBAA-së, në ndryshim nga tradita e gjetjes së lekut brenda në kek, këtë vit u hodh një shortepër dhurata simbolike. E para u fitua nga Z. Konstantinos Piperigos, Këshilltar i Parë i Ambasadës greke në Tiranë, ndërsa e dyta nga Z. Nikolaos Papadopoulos, Administrator i kompanisë Antena (Love Radio), njëkohësisht dhe anëtar i Shoqatës.

Mbrëmja vazhdoi me shkëmbimet e urimeve mes të pranishëmve për një vit të mbarë e të suksesshëm.

zef.jpg

zef1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaje shokuese nga ngjarja në Vlorë, trupi i njeriut është coptuar, gjenden gjymtyrët
Goditet banda e Gjirokastrës, arrestohen 2 të rinjtë (EMRAT DHE SERITË E VJEDHJEVE) »
Article Logic
Execution time: 0.012365102767944
array(1) { ["section"]=> string(95) "shoqata-e-biznesit-grek-ne-shqiperi-vazhdon-traditen-e-urimit-per-nje-fillim-vit-te-mbare-66716" }