Shoqata e Transportit: Nga 1 janari nuk ka shërbim urban

Publikuar tek: politike, më 14:12 28-12-2015 Shoqata e Transportit: Nga 1 janari nuk ka shërbim urban

Përfaqësuesit e transportit publik janë takuar sot me nënkryetarin e Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku për të diskutuar në lidhje me rritjen e çmimit të biletës.

Përfaqësuesit kanë kërkuar ndryshim në çmimin e biletës së transportit publik dhe gjatë një prononcimi për media në përfundim të takimit, janë shprehur se nësë nuk ndryshon çmimi, nga data 1 janar nuk do të ketë asnjë mjet transporti.

Shoqata e Transportit ka kërkuar edhe më parë ritjen e çmimit të biletës në 70 lekë, por është kundërshtuar fort nga kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj. 

Nën-kryetari, Mazniku tha se nuk mund të ketë diskutime për rritje çmimi nëse nuk plotësohen disa kushte në transportin publik, si rritja e cilsëisë së shërbimit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011301040649414
array(1) { ["section"]=> string(61) "shoqata-e-transportit-nga-1-janari-nuk-ka-sherbim-urban-28718" }