Shoqata Shqiptare e Bankave jep lajmin e mirë

Publikuar tek: ekonomi, më 18:56 26-10-2016 Shoqata Shqiptare e Bankave jep lajmin e mirë

Shoqata Shqiptare e Bankave ka njoftuar se gjatë mbledhjes të zhvilluar vetëm një ditë më parë, Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka përfunduar miratimin e paketës ligjore për reduktimin e Kredive të Këqia, por jo vetëm.

 Kjo paketë përfshin pesë draft ligjet: “Për falimentimin”; “Për disa shtesa dhe ndryshime në Kodin e Procedurës Civile të Republikës së Shqipërisë”; “Për disa shtesa dhe ndryshime në Kodin Civil të Republikës së Shqipërise”; “Për disa shtesa dhe ndryshime ne ligjin për sherbimin permbarimor gjyqësor privat” dhe “Për organizimin dhe funksionimin e shërbimit të përmbarimit gjyqësor”.

Shoqata Shqiptare e Bankave vlerëson miratimin e kësaj pakete nga ky Komision si dhe falenderon të gjitha institucionet shtëtërore që morrën pjesë dhe u angazhuan në grupin e punës të ngritur për këtë qëllim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010006904602051
array(1) { ["section"]=> string(51) "shoqata-shqiptare-e-bankave-jep-lajmin-e-mire-57480" }