Shoqëria Civile letër Ramës: Ke afat 5 ditë për të kthyer përgjigje (Zbardhet përmbajtja me 3 pika)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 05-02-2018 Shoqëria Civile letër Ramës: Ke afat 5 ditë për të kthyer përgjigje (Zbardhet përmbajtja me 3 pika)

Sot një përfaqësi e aktivistëve të shoqërise civile u mblodhën dhe diskutuan, kërkuan transparencë për bisedimet dhe marrëveshjet midis Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Greqise, Kotzias.

Kjo kërkesë, shkruan Aulon Kalaja, pasi u formulua në mënyre demokratike dhe me konsensus, u firmos dhe pastaj iu shpernda medias. Ndërkohë që një përfaqësi e dërgoi ate tek zyra e Kryeministrit dhe u protokollua me këte numer 601 prot/.

Iu la afat Kryeministrit, 5 ditë për të kthyer përgjigje për kërkesat e mëposhtme:

1.Të na vihen në dispozicion proceverbalet e takimeve dy palëshe zyrtare të Ministrave të Jashtëm

2.Transparencë për projekt marrveshjet e arritura

3.Kopje të plotfuqishmërisë së negociatorëve

letr.jpg

 

letra2.jpg

letra3.jpgletra4.jpg

27458872_1930491410312914_8748432930596930081_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013149976730347
array(1) { ["section"]=> string(103) "shoqeria-civile-leter-rames-ke-afat-5-dite-per-te-kthyer-pergjigje-zbardhet-permbajtja-me-3-pika-109213" }