Shoqërohej me pedofilin milioner, princi britanik heq dorë nga funksionet publike

Publikuar tek: bota, më 20:34 20-11-2019 Shoqërohej me pedofilin milioner, princi britanik heq dorë nga funksionet publike Princi britanik Andrew

Princi i Britanisë së Madhe Andrew ka vendosur të heqë dorë nga funksionet publike.

Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeta II akuzohet se ka patur miqësi me pedofilin Jeffrey Epstein, njëri prej financiarëve më të sukseshëm në botë, i cili vrau veten në burg pas dokumentimit të një sërë denoncimeve të abuzimit seksual me vajza të mitura.

Vetë princi britanik u sulmua ashpër nga publiku anglez pasi nuk shfaqi keqardhje për viktimat e abuzimit seksual nga Jeffrey Epstein. Ndërkohë, ai ia ka komunikuar qëndrimin Mbretëreshës Elizabeta II.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01311993598938
array(1) { ["section"]=> string(87) "shoqerohej-me-pedofilin-milioner-princi-britanik-heq-dore-nga-funksionet-publike-186604" }