Shorti i Euro 2016, Shqipëria në grup me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:38 13-12-2015 Shorti i Euro 2016, Shqipëria në grup me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën

Shorti i hedhur ditën e djeshme për kampionatin europian, France 2016 e ka vendosur Shqipërinë në grupin e parë me organizatoren e këtij kampionati, Francë si dhe Rumaninë dhe Zvicrën. Surpriza e ditës së djeshme ishte ndeshja e parë e Shqipërisë që do të luajë kundër Zvicrës, kombëtares që ka në përbërjen e saj 5 lojtarë me origjinë shqiptare, ndërsa vëllezërit Xhaka do të jenë kundërshtarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097000598907471
array(1) { ["section"]=> string(74) "shorti-i-euro-2016-shqiperia-ne-grup-me-francen-rumanine-dhe-zvicren-27642" }